Jdi na obsah Jdi na menu
 


Provozní vlastnosti při 40% overclocku

1. 4. 2012

 Když už jsem psal o taktování, tak by asi nebylo od věci, abych napsal jaké jsou provozní vlastnosti procesoru který je přetočený o 40%.

 Začneme se spotřebou, k měření spotřeby jsem použil regulační panel Zalman ZM-MFC3. Procesor si sám mění frekvence v závislosti na vytížení a tak při brouzdání na netu nebo při psaní tohoto článku se frekvence nepřehoupla přes 1600 MHz, grafika se flákala na 100 MHz a tak spotřeba zůstala na 95W. Teprve až wPrime vyhnal takt na 4.6 GHz a počítač cucal ze sítě 186W, poté jsem v biosu snížil násobič na základní hodnotu 33x a při zátěži se spotřeba zastavila na 145W a to je 50W rozdíl!!!

 Teploty jsem měřil při 660 RPM, to je polovina původních otáček. Při taktu 4.6 GHz měl procesor teplotu kolem 70°C a při 3.3 GHz bezmála 50°C.

 Závěrem bych chtěl říct, že rozdíly to jsou velké, ale podle mě bezvýznamné. Hučí to víc??? Nehučí , to je hlavní. A co se týče spotřeby??? Tam už to je rozdíl 50W, to je dost, ale když není potřeba vysoký výkon, tak cpu zůstane na 1.6 GHz, a to bohatě stačí na běžnou práci.

 

Náhledy fotografií ze složky Provozní vlastonsti při 40% overclocku

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář